در هفته های گذشته اخبار خوشی به گوش نرسید البته لازم است یاد آور شویم که منظور از اخبار خوش بنا به تعریف ما از اخبار خوش زیرا قرآن کریم در تعبیر زیبایی می فرماید « عَسَى أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَکُمْ وَعَسَى أَنْ تُحِبُّوا شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَکُمْ وَاللَّهُ یَعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ {البقره/۲۱۶}» لذا با توجه آیه شریفه فوق نمی توان دقیقا بیان کرده کدام خبر خوش است و کدام خبر بد زیرا که بعضی از اخبار به زعم ما بد است خوش نیست لکن در اصل خبر خوش است ولی ما چون نمی توانیم آینده را ببینیم در نتیجه می گوئیم که خبر بد است .

اصلا بگذارید در خصوص خبر شهادت سر دار دلها ، حاج قاسم سلیمانی بگوئیم . حاج قاسم از زمانی که وارد کسوت مقدس سپاهی شد به دنبال شهادت می گشت لکن خداوند تبارک و تعالی ایشان نگهداشت تاز مانی که شهادت ایشان برکاتی را همراه داشته باشد . لذا با عنایت به آیه شریفه« وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ {آل عمران/۱۶۹}»ششهادت بالا ترین درجه انسانیت هست و همه مردان خدا و اولیا الله به دنبال این موهبت بزرگ هستند لکن ما بدلیل اینکه از وجود چنین نعمتی که بی شک واسط نزول فیض الهی هستند محروم می شویم و شاید به همین دلیل است که بیان وصف شهدا می گوییم تبریک و تسلیت باد تبریک به روح بلند شهید و تسلیت به واسطه محروم ماندن جامعه از فیوضاتی که بواسطه حضور این عزیزان اعطاء می گردد .

به زعم ما خبر شهادت سردال سلیمانی خبر ناگواری است و در واقع همینگونه است زیرا که جامعه اسلامی از برکت وجودی ایشان به ظاهر محروم ماند لکن این خبر یکی از آرزو های سردال دلها بود .یادش گرامی و راهش پر رهرو باد .

درباره ی محمد تقی رمضان زاده

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *