برای هر دوره از آموزشی اعم فارسی ، عربی ، و… نیاز به یک سری اقداماتی دارد که برای فرا گیران حکم کلیدی داشته و در واقع در وازه ورود به آن بحث یا دوره است .

در خصوص آموزش قرآن کریم که از کتب مهم و در اصل آئین زندگی برای ما مسلمانان می باشد ف نیز از این قاعده مستثنی نیست به خصوص اینکه در کشور جمهوری اسلامی که زبان رسمی آن فارسی است وزبان رسمی قرآن مجید عربی است ، گرچه با کمی تأمل متوجه می شویم که فرق چندانی با زبان فارسی ندارد لکن برای اینکه قرآن را به زبان اصلی و فصیح قرائت کنیم ، لازمه اش یاد گیری قرآن با زبان رسمی خودش یعنی عربی است .

در همین راستا کار شناسان علوم قرآنی نیز برای اینکه فرا گیران و علاقمندان به یاد گیری این کتاب آسمانی ، سطح بندی انجام داده اند که از جمله سطح یک که به بخش رو خوانی وروان خوانی معروف است را تعریف نموده اند که در واقع باب فتحی است برای ورود به ساحت مقدس مباحث قرآنی است لذا برای اینکه فرا گیران قرآن کریم بتوانند قرآن را بخوانند و وارد مباحث دیگر شوند ، بایستی این دوره را طی کنند . این مؤسسه با استفاده از اساتید مجرب و دلسوز و آشنا به اصول آموزش قرآن ، سطح یک آموزش قرائت قرآن را تعریف و برای تمام سنین برنامه ریزی نموده است . علاقمندان می توانند با مراجعه به مؤسسه دارالقران عترت خراسان شمالی به آدرس بجنورد خیابان طالقانی شرقی کوچه شهید ایزد خواه یا با شماره های ۳۲۲۵۷۵۳۸و۳۲۲۵۵۴۴۴ تماس حاصل فرمایند .

درباره ی etrat

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *